
Tilbyder opdateret den: 4.7.2026. Fra vores annoncører ★ Bedømmelserne er genereret fra flere kilder, herunder data leveret af forhandleren og offentligt tilgængelige oplysninger.
Pelikan TG11 Læder penalhus - Penne- og skrivetilbehør er en elegant og funktionel løsning til opbevaring af dine skriveredskaber i et tidløst sort design.
Dette bløde penalhus fra Pelikan er lavet i læder, hvilket giver både holdbarhed og et eksklusivt udseende. Den bløde konstruktion beskytter penne og blyanter mod ridser og mindre stød, samtidig med at det forbliver let at have med sig.
Lædermaterialet sikrer en behagelig overflade og lang levetid, og den sorte farve passer til både professionelle og kreative omgivelser. Etuiet fremstår klassisk og sobert.
Det bløde penalhus fylder ikke meget i tasken eller rygsækken og holder dine skriveredskaber organiseret. Det er egnet til fyldepenne, kuglepenne, blyanter og små tilbehør som viskelæder eller spidser.
Mulige anvendelsesscenarier omfatter daglig pendling, opbevaring på kontoret, brug i undervisningen eller som en stilfuld gave til en skriveentusiast. Det fungerer også godt som et diskret tilbehør til professionelle.
De vigtigste salgsargumenter er det holdbare læder, det bløde beskyttende design og den alsidige sorte farve. Pelikan TG11 kombinerer funktionalitet og æstetik i et kompakt etui.
Vi samler produkter, priser og forhandlere ét sted for at hjælpe dig med at finde det, du har brug for, sammenligne tilbud og spare penge.
På grund af tekniske begrænsninger kan Kelkoo ikke garantere den fuldstændige nøjagtighed eller fuldstændigheden af oplysninger fra forhandlerne. I tilfælde af uoverensstemmelse mellem oplysningerne på Kelkoo hjemmeside og på butiks hjemmeside, har sidstnævnte forrang. De viste priser inkluderer alle gebyrer. - Learn more