
Tilbyder opdateret den: 5.7.2026. Fra vores annoncører ★ Bedømmelserne er genereret fra flere kilder, herunder data leveret af forhandleren og offentligt tilgængelige oplysninger.
Phoenix Contact PATO 2/18 Markeringsophæng - Kabelklemme er en gennemsigtig og pladsbesparende løsning designet til sikker fastgørelse af mærkning på kabler.
Kabelklemmen er fremstillet i PVC, som giver både fleksibilitet og holdbarhed, så labels og markører forbliver på plads under både montage og daglig drift.
Den dækker bunddiametre fra 2,8 mm til 4,4 mm og er dermed velegnet til tynde til let mellemstore kabler i mange forskellige installationer.
Med en længde på 18 mm og en bredde på 6,3 mm er klemmen diskret i form og vejer kun 0,35 g pr. stk., hvilket gør den praktisk og let at arbejde med.
Pakningen indeholder 500 stk., hvilket gør produktet økonomisk attraktivt ved større installationsprojekter eller løbende vedligehold.
Typiske anvendelser omfatter tavlebyggeri, netværksinstallationer, datacentre og elektriske installationer, hvor tydelig og holdbar kabellabeling er nødvendig.
De primære salgsargumenter er den gennemsigtige udformning for diskret mærkning, det robuste PVC-materiale og den alsidige størrelsesdækning for almindelige kabeldimensioner.
Vi samler produkter, priser og forhandlere ét sted for at hjælpe dig med at finde det, du har brug for, sammenligne tilbud og spare penge.
På grund af tekniske begrænsninger kan Kelkoo ikke garantere den fuldstændige nøjagtighed eller fuldstændigheden af oplysninger fra forhandlerne. I tilfælde af uoverensstemmelse mellem oplysningerne på Kelkoo hjemmeside og på butiks hjemmeside, har sidstnævnte forrang. De viste priser inkluderer alle gebyrer. - Learn more